Tak/nie jestem uzależniony …

… od internetu. Problem ostatnio bardzo często poruszany w masmediach.  Na stronie www.badania.psychologia.uni.wroc.pl możesz sprawdzić czy i w jakim stopniu jesteś uzależniony od „sieci”. Dodatkowo dowiesz się jak postrzegasz sam siebie i czy radzisz sobie ze stresem. Sam byłem bardzo ciekaw wyników (a pytań w owym teście sporo)  i… z resztą zobaczcie sami:

Wynik Testu Uzależnienia od Internetu – 20

Brak ryzyka lub niewielkie ryzyko uzależnienia od Internetu

Jeśli szczerze odpowiedziałeś na pytania testu – Twój wynik wskazuje na to, że jesteś przeciętnym użytkownikiem Internetu, nie zagrożonym (na razie) uzależnieniem od niego. Należysz do grupy ok. 50% przeciętnych polskich użytkowników Internetu. Twoje używanie Internetu nie wpływa niekorzystnie na Twoje zdrowie i funkcjonowanie społeczne. Internet nie zdominował Twojego życia. Zdarza Ci się co prawda czasami zostawać dłużej w Sieci niż zamierzałeś, ale zawsze jesteś w stanie kontrolować czas przebywania on-line.
Jeśli interesujesz się uzależnieniem od Internetu kliknij tutaj

Interpretacja wyników Kwestionariusza Oczekiwań Wobec Internetu

Twoje oczekiwania wobec Internetu, bardziej niż u większości użytkowników, koncentrują się wokół aspektów kompensacyjnych – transformacji i oswobodzenia własnej osoby od kompleksów i zahamowań

Interpretacja wyników Skali Samooceny – MOC TWOJEGO JA – 240

Uzyskałeś wynik pomiędzy 238 a 286 pkt. co oznacza, że twoja uogólniona samoocena w zakresie cech (właściwości) stanowiących ważne zasoby człowieka w radzeniu sobie ze stresem nie odbiega od oceny połowy badanych osób, jest po prostu przeciętna, ale to nie oznacza, że nie może być lepsza i że masz spocząć na laurach w doskonaleniu siebie. Nie jest źle, ale zawsze możesz i powinieneś wzmacniać swoje zasoby radzenia sobie.

Interpretacja wyników Skali Spostrzeganego Stresu – 15

Przeciętny poziom doświadczanego stresu.
Twój wynik mieści się w dużej ok. 50% grupie badanych internautów, którzy aktualnie doświadczają umiarkowanego poziomu stresu. Twoje życie nie jest ani bardziej, ani mniej stresujące niż większości ludzi. Również twoje umiejętności i zasoby radzenia sobie z wymaganiami życia nie są ani większe, ani mniejsze od umiejętności większości ludzi. Z pewnością mogło by być w Twoim życiu mniej stresu i ty mógłbyś czuć się silniejszy w opanowywaniu, sprostaniu wymaganiom Twojego życia. Pomyśl nad tym jak zadbać o siebie i zwiększyć swoją odporność na stres!

Advertisements
Napisane w Internet. 1 Comment »

Jedna odpowiedź to “Tak/nie jestem uzależniony …”

  1. mazdac@wordpress Says:

    Za mQ… uzależnienia od internetu.

    “W internecie” przebywam właściwie non-stop – jest mi to potrzebne do dalszego kształcenia się i zdobywania wiedzy, czy zatem jestem internetoholikiem? Jak radzę sobie ze stresem i jaką mam samoocenę? Wyniki niżej.

    Wynik Testu Uzal…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: